عناوین پربازدید

نگاهی کوتاه به آلومینیوم-  ساختمان- بازاریابی- برند و الگوبرداری سازمانی

 شهرام علیزاده - شرکت آلوکد

 صنعت آلومینیوم و مصنوعات تولیدی این صنعت در بخش ساختمان یکی از پر حجم ترین تولیدات آلومینیوم را در جهان شامل می گردد. بدلیل قابلیت شکل پذیری مناسب این محصول و مقاومت مناسب آن در شرایط آب و هوایی متفاوت و امکان تولید محصولات جدید با تکنولوژی های نوین اقبال بسیاری در این خصوص امروزه به سوی این محصول بوده است . لیکن با توجه به این شرایط و وجود کارخانه های بسیار و تولید کنندگان این محصولات ، هم از فرصت و هم از تهدید بسیاری بهره مند است.

بخش چهارم از مقاله هنر مدیریت به زبان ساده، نوشته مهندس قائمیان از نظر شما می‏گذرد. این سری از مقالات ‏با زبانی ساده، هنر مدیریت را با اتکا بر اصول نوین مدیریتی و نیز ذکر مثال و داستان‏هایی کوتاه مورد بررسی قرار می‏دهد. در بخش نخست این مقالات شالوده اصلی این بحث بیان شد. در بخش دوم مبحث برندینگ مورد بررسی قرار گرفت. در بخش سوم با توجه به نزدیک شدن به ایام نمایشگاه در و پنجره تهران، نکات مربوط به تبلیغات نمایشگاهی مورد بررسی گرفت. در این مقاله موضوع بازاریابی مورد بحث قرار می‏گیرد. لازم به ذکر است که مهندس قائمیان دارای مدرک لیسانس مهندسی متالوژی و فوق لیسانس ام‏بی‏ای با گرایش استراتژی بوده و در سابقه کاری 15 ساله ایشان، حدود 6 سال فعالیت تخصصی در حوزه ارائه خدمات مشاوره کسب‏و‏کار در حوزه‏های برندینگ، مارکتینگ و منابع انسانی به سازمان‏های مختلف و 3 سال سابقه فعالیت به‏عنوان مدیر پروژه‏های بازاریابی و 3 سال سابقه تدریس گزارش‏نویسی در شرکت‏های معتبر حوزه مدیریت مانند گروه گسترش، گروه هشت و غیره به چشم می‏خورد.

اشاره: گروه‏ های تلگرامی امروزه به‏ عنوان یکی از پرطرفدارترین پدیده‏ های فناوری نوین اطلاعاتی در کشورمان به‏ شمار می‏آیند. موارد استفاده این گروه‏ ها به‏‏ سرعت در حال گسترش است و کارکردهای بسیار مهم و تاثیرگذارتری از تفریح و سرگرمی یافته‏اند. در صنعت در و پنجره‏ سازی نیز هم‏اکنون گروه‏های بسیاری در زمینه تبلیغات یا تبادل اطلاعات و نظرات در حال فعالیت هستند و به ‏نظر می‏رسد که برخی از این گروه‏ ها در ابعاد مختلف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده‏ اند، به‏ گونه ‏ایی که اشتیاق فراوانی برای عضویت در این گروه‏ ها که ظرفیت محدودی نیز دارند، در میان فعالان صنعت شکل گرفته است. اما واقعا این گروه‏ ها می‏توانند چه نقشی را در بهبود وضعیت این صنعت ایفا کنند؟ برای یافتن پاسخ این سوال به سراغ مهندس حمید شعبانی، مدیرعامل صنایع آلومینیوم میهن‏ کار رفتیم. وی که یکی از فعالان این عرصه و مدیر چندین گروه تلگرامی پرطرفدار و پرآوازه است از کارکردها و نقش مهم این گروه‏ ها برایمان گفت.

بخش سوم از مقاله هنر مدیریت به زبان ساده، نوشته مهندس قائمیان از نظر شما می‏گذرد. این سری از مقالات ‏با زبانی ساده، هنر مدیریت را با اتکا بر اصول نوین مدیریتی و نیز ذکر مثال و داستان‏هایی کوتاه مورد بررسی قرار می‏دهد. در بخش نخست این مقالات شالوده اصلی این بحث بیان شد. در بخش دوم مبحث برندینگ مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله، با توجه به نزدیک شدن به ایام نمایشگاه تهران، نکات مربوط به تبلیغات نمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفته‏اند. لازم به ذکر است که مهندس قائمیان دارای مدرک لیسانس مهندسی متالوژی و فوق لیسانس ام‏بی‏ای با گرایش استراتژی بوده و در سابقه کاری 15 ساله ایشان، حدود 6 سال فعالیت تخصصی در حوزه ارائه خدمات مشاوره کسب‏ و‏کار در حوزه‏‌های برندینگ، مارکتینگ و منابع انسانی به سازمان‏ه‌ای مختلف و 3 سال سابقه فعالیت به‏عنوان مدیر پروژه‏های بازاریابی و 3 سال سابقه تدریس گزارش‏‌نویسی در شرکت‏‌های معتبر حوزه مدیریت مانند گروه گسترش، گروه هشت و غیره به چشم می‏خورد.

 

اشاره: نحوه مدیریت سازمان‏‌ها امروزه به یکی از مهمترین شاخص‏‌های نهادهای مختلف تبدیل شده است. با رشد روزافزون سازمان‏‌ها و افزایش عوامل دخیل در اداره یک نهاد، نحوه مدیریت سازمان‏‌ها  اعم از شرکت‏ها و کارخانه‏‌ها و کارگاه‏‌های تولیدی، پیچیدگی‏‌های بسیاری یافته تا جایی که امروزه به‏عنوان یک علم مستقل یا علمی میان رشته‏ایی در دنیا مورد توجه قرار گرفته است و نظریات گوناگونی در این زمینه ارائه شده است. بدون تردید یکی از ابزار موفقیت سازمان‏ها تغییر در نحوه نگرش مدیران آن خواهد بود. روشن است که همانند گذشته روش‏‌های مدیریتی سنتی دیگر بازده لازم را ندارند. جا دارد شرکت‏‌های فعال در صنعت در و پنجره نیز از این جنبه تاثیرگذار غافل نباشند و با آشنایی از تحولات جدیدی که در این زمینه در سطح جهان رخ می‏دهد، همواره سازمان تحت مدیریت خود را به‏روز نگاه دارند. از این منظر پنجره ایرانیان تلاش دارد مباحث سازمانی و شرکتی از جمله مدیریت سازمان‏ها را مورد توجه قرار داده و تا حد امکان به آگاهی‏ بخشی در این زمینه بپردازد. در این شماره مقاله‏ای ارزنده از دوست ارجمند و دانشمندمان آقای دکتر شهباز پور منتشر می‏کنیم. در این مقاله به موضوع مدیریت مشارکتی به عنوان یکی از نظریات مطرح در حوزه مدیریت پرداخته شده است.

 

اشاره: بخش دوم از مقاله هنر مدیریت به زبان ساده، نوشته مهندس قائمیان از نظر شما می‏گذرد. این سری از مقالات ‏با زبانی ساده، هنر مدیریت را با اتکا بر اصول نوین مدیریتی و نیز ذکر مثال و داستان‏هایی کوتاه مورد بررسی قرار می‏دهد. در بخش نخست این مقالات که در شماره پیشین منتشر شد، شالوده اصلی این بحث بیان شد. در این مقاله مبحث برندینگ مورد بررسی قرار گرفته است. لازم به ذکر است که مهندس قائمیان دارای مدرک لیسانس مهندسی متالورژی و فوق لیسانس ام‏بی‏ای با گرایش استراتژی بوده و در سابقه کاری15 ساله ایشان، حدود 6 سال فعالیت تخصصی در حوزه ارائه خدمات مشاوره کسب و کار در حوزه‏های برندینگ، مارکتینگ و منابع انسانی به سازمان‏های مختلف و 3 سال سابقه فعالیت به‏عنوان مدیر پروژه‏های بازاریابی و 3 سال سابقه تدریس گزارش نویسی در شرکت‏های معتبر حوزه مدیریت مانند گروه گسترش، گروه هشت و غیره به چشم می‏خورد.

  اشاره: امروزه با پیشرفت پرشتاب فناوری‏های نوین، ابزار مورد استفاده در حوزههای مختلف نیز به‏سرعت در حال تغیير و تحول هستند. در این میان، بازاریابی و تبلیغات نیز از این قاعده مستثنا نبوده و به‏سرعت از شکل سنتی خود فاصله می‏گیرد. در چنین فضایی بهره‏گیری از قابلیت‏های نوظهور، مسلما بر قابلیت‏های هر مجموعه خواهد افزود. استفاده از چنین امکاناتی در گام اول نیازمند آشنایی با اصطلاحات و مفاهیم ابزار جدید است. در این نوشتار مدیر فروش دانش‏پژوه شرکت ماژول کوشیده است تا ما را در برداشتن گام نخست این مسیر، با ارائه تعریف‏هایی از اصطلاحات كليدي در بازاريابي و تبليغاتي اينترنتي یاری رساند. آنچه در ادامه می‏خوانید بخش نخست از سلسله مقالاتی است که در این زمینه به قلم آرش سقایی به رشته تحریر در آمده است. لازم به ذکر است، آرش سقایی دارای کارشناسی ارشد ام‏بی‏ای ازدانشگاه کارآفرینی دانشگاه تهران بوده و در حال حاضر نیز دانشجوی DBA از دانشگاه کار آفرینی دانشگاه تهران می‏باشد. با هم این مقاله را می‏خوانیم.

 

اشاره: دیربازی است که مدیریت بنگاه‏های اقتصادی در قامت یکی از علوم و دانش‏های مهم جوامع مدرن شناخته می‏شود. مدرن شدن جوامع و علمی شدن تمامی وجوه زندگی بشر، نو شدن روش‏های اداره بنگاه‏های اقتصادی و علمی شدن مدیریت آنها را نیز می‏طلبید. اما با سنگین شدن روزافزون رقابت در حوزه‏ های مختلف اقتصادی و افزوده شدن بر پیچیدگی‏ های این دست از فعالیت‏‏ها و اصول مدیریتی آن، چندی است که کارشناسان به‏ جای "دانش" از واژه "هنر" برای مدیریت استفاده می‏کنند. تردیدی وجود ندارد که امروزه با توجه به شرایط پیچیده موجود، مدیریت موفق یک بنگاه اقتصادی در هر سطحی که باشد، نشان از هنر مدیران آن دارد. البته هنر مدیریت نیز بر اصول علمی مبتنی است و بدون فراگرفتن این اصول و قواعد نمی‏‌توان هنر مدیریت را فرا گرفت.

پنجره ایرانیان با توجه به فضایی مبهمی که در این خصوص در صنعت در و پنجره حاکم است و نیز احساس نیاز بسیاری از شرکت‏های فعال در این صنعت، بر آن شده است تا به طرح مباحثی در زمینه اصول مدیریتی بپردازد. البته این امید وجود دارد که این مسیر به کمک همکارانی ارجمند که دارای تخصص و دانش مدیریتی و از همه مهمتر دارای تجربه در علوم مدیریتی بر اساس فرهنگ جامعه و شغلی ایران (نه تنها آکادمیک) هستند طی شود. بر این اساس، در شماره پیشین مقاله علمی "جایگاه مدیریت مشارکتی" به قلم آقای دکتر شهبازپور منتشر شد.

 

 


مولفین: آتوسا آذری، سجاد شکوهیار و دکتر روح الله تولایی
موضوع: مدیریت فناوری اطلاعات
سال انتشار(میلادی): 2016
وضعیت: تمام متن
منبع: دومین کنفرانس بین المللی چالشهای نوین در مدیریت و کسب و کار، اردبیل.
تهیه و تنظیم: پایگاه مقالات علمی مدیریت www.SYSTEM.parsiblog.com
چکیده: بسیاری از سازمانها برای استقرار و پیاده سازی هوش تجاری که در جهت پیشبرد و بهبود تصمیم گیری مورد استفاده قرار میگیرد، هزینه های زیادی را متقبل میشوند. پیاده سازی این سیستم های مدیریتی یک چالش، و سطح بندی و میزان کیفیت استقرار آنها، چالشی دیگر برای مدیریت است. در این مقاله  پس از بررسی و مقایسه معیارها و زیر معیارهای مختلف در راستای پیاده سازی هوش تجاری،  با اتکا بر مطالعات تطبیقی و نظر خبرگان مخابرات ، مدل مناسبی برای سنجش سطح آمادگی پیاده سازی هوش تجاری ارائه شود. این مدل در شش جنبه مختلف شامل " استراتژی و الزام هوش تجاری"،" تکنولوژی اطلاعات"، "حمایت مدیران"، "همسویی کسب و کار و فناوری اطلاعات"، "منابع انسانی" و "تعریف درست نیازمندی ها " مورد بررسی قرار میگیرد.

ولفین: دکتر روح اله تولائی، الهه محمدی و نیما خطیبیموضوع: بازاریابی
سال انتشار(میلادی): 2016
وضعیت: تمام متن
منبع: دومین کنفرانس ملی تحقیقات بازاریابی، تهران: 20 بهمن 1394
تهیه و تنظیم: پایگاه مقالات علمی مدیریت www.SYSTEM.parsiblog.com
چکیده: هدف اصلی از تحقیق حاضر مطالعه و بررسی قابلیت‌های نوین شبکه‌های اجتماعی در‌جهت توسعه فعالیت‌های تحقیقات بازاریابی است. امروزه اجرای بازاریابی اثربخش، تنها بر اساس فعالیت‌های موثر تحقیقات‌ بازاریابی میسر می‌گردد.‌ در‌واقع، فعالیت‌های تحقیقات بازاریابی در‌خصوص جمع‌آوری، پردازش و تجزیه و تحلیل اطلاعات سهم بسزایی در اطلاع رسانی و تقویت بازاریابی ایفا می‌کند و موجب اثربخشی بیش تر تبلیغات و توسعه محصولات شرکت های تولیدی و خدماتی می گردد.

خبرنامه پیامکیشماره همراه:

عضویت لغو عضویت

لطفا شماره خود را بدرستی وارد نمائید!