عناوین پربازدید

 

درها هرگونه كه باز شوند، همه ساختمان‌ها به آن نياز دارند، ولي آب و هوا، مكان و اندازه ساختما‌ن‌هاي منطقه خاورميانه موجب شده كه توليدكنندگان در، در خاورميانه بيشتر از ساير نقاط جهان با چالش روبرو باشند.

درهاي كشويي

چرخان، كشويي و آويزان!

درها هرگونه كه باز شوند، همه ساختمان‌ها به آن نياز دارند، ولي آب و هوا، مكان و اندازه ساختما‌ن‌هاي منطقه خاورميانه موجب شده كه توليدكنندگان در، در خاورميانه بيشتر از ساير نقاط جهان با چالش روبرو باشند.

تقاضا براي در و پنجره در سال 2014 در كشورهاي شوراي همكاري خليج‌فارس به بيش از 5 ميليارد دلار رسيد كه تقريباً 5/3 درصد از تقاضاي جهاني را شامل مي‌شد.

بخشي از اين تقاضا حاصل كدهاي ساختماني محيطزيست دوست و درجه‌بندي انرژي بوده كه كارايي انرژي درها و پنجره‌ها بخش مهمي از امتياز يا درجه‌بندي انرژي ساختمان‌هاي جديد را شامل مي‌شود.

قوانين امارات شامل استفاده از شيشه‌هاي دو‌جداره براي كرتين‌وال و پنجره‌ها بوده چرا‌كه اين محصولات خواص عايق‌بندي بالايي داشته كه حاصل آن كاهش قابل‌توجه هزينة سرمايش و صرفه‌جويي قابل‌توجه در انرژي است. همچنين با توجه به مقادير بالاي گردوغبار و گرماي فوق‌العاده زيادي كه در تمام طول سال وجود دارد، لازم است كه درها، اين ميهمانان ناخوانده را خارج از منزل نگه دارند.

با توجه به پروژه‌هاي عظيم توسعه ساختماني كه موجب خروج حرارت مي‌گردد، لازم است كه سعي و تلاش بيشتري در راستاي داخل نگه‌داشتن حرارت صورت گيرد.

يكي از شركت‌هايي كه توانسته در منطقه توسعه يابد و درهاي تاشوي آن به‌صورتي طراحي شده‌اند كه سرما و رطوبت را خارج نگه ‌مي‌دارند، محصولات شركت انگليسي اوريجين (Origin) مي‌باشند. گاي داوسون (Guy Dawson) مديريت بخش خاورميانه شركت اوريجين، مي‌گويد: عليرغم تضاد آب‌و‌هوايي در انگلستان و امارات، درب‌هاي اين شركت براي استفاده در هر دو كشور مناسب است.

از 12 سال پيش و زمان مشاهده خلاء در درهاي كشويي در بازار انگلستان، شركت اوريجين روزبه‌روز قوي‌تر شده است، اما برنامه تلويزيوني گراند‌ ديزان با محوريت معماري خانه‌هاي سفارشي و با بيش از 5 ميليون بيننده، اين شركت را به اوج معروفيت رسانيد.

داوسون مي‌گويد: "برنامه گراند ديزان نمايش درهاي تاشو و جمع‌شونده را آغاز كرد و با توجه به كيفيت و سرويس‌دهي سريع ما، اين تجارت پا گرفت."

به‌تازگي درهاي دو‌جداره اوريجين موفق شده‌اند تست طوفان در فلوريدا را با موفقيت پشت‌سر بگذارند.

اين شركت با افتتاح کارخانه‌اي در فلوريدا محصولات مقاومي توليد کرده كه مي‌توانند شن، طوفان و حرارت كشنده را بيرون از خانه و لب دريا نگه دارند.

داوسون در ادامه مي‌گويد: ازآنجايي‌كه درها در ابتدا جهت محافظت از نفوذ باران طراحي شده بودند، در امارات از آن‌ها جهت بيرون نگه‌داشتن گردوغبار استفاده كرديم چراكه در امارات با مشكل بزرگي روبرو هستيم. راندمان حرارتي درها بدان معناست كه نيازي نيست دستگاه‌هاي تهويه هوا جهت حفظ حرارت سنگين كار كنند و درعوض هزينه انرژي پايين نگه‌ داشته مي‌شود و با توجه به حركت اخير امارات به‌سوي چشم‌انداز انرژي سبزتر، افتخار ديگري نصب شركت اوريجين مي‌شود.

با وجود آنكه محصولات اوريجين ساختمان را حفظ مي‌كنند، چه چيز محصولات اين شركت را منحصر به‌فرد ساخته است؟

به‌گفتة داوسون، "درهاي ما امكان غذاخوري خارج از محوطه هتل و رستوران را فراهم كرده و در تمامي فصول انعطاف‌پذيرند".

درهاي تاشوي اين شركت مي‌توانند به‌عنوان پنجره جلوي ساختمان به‌كار روند به‌طوري‌كه تمامي نماي رستوران را پوشش دهند. پس با فرارسيدن فصل زمستان، مي‌توان تمام "ديوار" را جابجا كرد و فضاي بيروني را به داخل ساختمان منتقل ساخت.

برتري اين درها شرايطي را فراهم مي‌كند كه صاحبان رستوران‌هايي با چنين قابليتي بتوانند از تمامي فضاي خود طي سال استفاده كنند، به‌جاي آنكه با فرارسيدن فصل گرماي سوزان بالاجبار فضاي بيرون را تعطيل كنند.

به‌علاوه، مردم مي‌توانند از مزاياي اين درها در خانه‌هاي خود بهره‌مند شوند.

شركت اوريجين  به‌تازگي درهاي بي‌نظير تاشونده‌اي را براي هتل بوستان در ابوظبي و آنانتارا در ويلاهاي جزاير پالم (نخل) واقع در الخوانيج توليد كرده است. همچنين اين شركت، درهاي دفاتر مهندسي ساختمان شيخ‌‌ محمد بن ‌رشيد آل‌مختوم و ويلاهاي لوكس البراري در دوبي را تأمين كرده است.

داوسون مي‌گويد: در فصل زمستان، مردم خواستار استفادة بهينه از آب‌و‌هوا هستند. اين درها تمامي فضاي ساختمان را باز مي‌كند و موجب استفاده مناسب از طبيعت مي‌شوند.

شركت اوريجين با سرعتي بي‌نظير توليد خود را گسترش مي‌دهد. طي چهار سال گذشته، كارخانه اين شركت واقع در انگلستان ظرفيت خود را دو برابر كرد و حال تصميم دارد كارخانه‌اي در دوبي افتتاح كند كه جبل‌علي و پارك سرمايه‌گذاري دوبي براي اين منظور اختصاص داده شده‌اند.

با افتتاح اين واحد توسط گروه نصب اختصاصي در امارات متحدهعربي، اوريجين خواهد توانست زمان عرضه محصول خود را از سفارش تا تحويل، از 3 تا 6 هفته به 1 تا 2 هفته كاهش دهد.

شركت اوريجين تنها يكي از شركت‌هاي اروپايي است كه در خاورميانه به فعاليت پرداخته است. شركت آلماني هورمن(Hormann) ، توليدكننده در و پنجره نيز به‌تازگي مجموعه‌اي از درهاي ترمال صنعتي را عرضه كرده كه براي بهبود سطح عايق‌بندي‌، بالاخص طي ماه‌هاي گرم تابستان طراحي شده‌اند. درها با نامALR67، 67 ميلي‌متر ضخامت داشته و شيشة آن ترمال‌بريك بوده كه درون آن دانه‌هاي ريز شيشه قرار گرفته و از ورود و خروج حرارت به اتاق ازطريق درزها جلوگيري مي‌كنند.

جهت دستيابي به عايق‌بندي حرارتي بالاتر، سيستمALR67 با پروفيل‌هاي ترمال‌بر‌يك موجودند كه اين پروفيل‌ها به‌عنوان سدي دربرابر ورود يا خروج حرارت عمل مي‌كنند.

همچنين، شركت سوئيسي درب‌ساز گیلگن(Gilgen) ، توليد‌كننده درهاي كشويي، سيستم عايق‌بندي حرارتي شده همراه با پروفيل و شيشه عايق‌بندي‌شده‌اي را عرضه مي‌كند كه ارزش فاكتور U آن بسيار پايين و در حد 5/1 است. اين سيستم از ورود ذرات جلوگيري كرده و ميرايي صدا توسط آن تنها به 30 دسي‌بل كاهش مي‌يابد.

گيلگن به‌تازگي برندة قراردادي جهت تأمين سيستم درب‌هاي ايمني براي يك پروژة ساختماني عظيم در امارات شده ‌است.

ريچارد استوكز، مدير قرارداد سيستم‌هاي در گيلگن در انگلستان، بيش از اين دربارة پروژه فوق اطلاعاتي ارائه نکرد ولي تقاضاي مشتريان اين شركت نشان از امنيت بالاي محصولات و عملكرد خوب آن‌ها بوده است. اينگونه تقاضاها مختص مشتريان در خاورميانه است، درجايي‌كه تقاضاي بالايي براي شاترهاي ايمني و درهاي صنعتي آن‌ها وجود دارد.

شاترهاي رول‌گارد (Rolegard) امنيتي شركت ‌گيلگن كه براي محافظت ساختمان از تهديدهاي احتمالي بسيار خطرناك، طراحي شده است، نخستين مدلي بوده كه موفق به دريافت مرحلة 4 گواهينامة هفتم استاندارد"منع هدررفتن انرژي" از مؤسسه تحقيقات ساختمان شده‌ است.

با توجه به پروژه‌هاي ساختماني عظيم جاه‌طلبانه‌اي كه در منطقة خاورميانه درحال برنامه‌ريزي است، بازار تنها سطح تقاضاي خود را افزايش خواهد داد، اما به‌نظر مي‌رسد كه صنعت براي مقابله با تقاضاي پيچيدة رو به رشد و بيش از پيش توسعه‌دهندگان صنايع ساختماني آماده است.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه پیامکیشماره همراه:

عضویت لغو عضویت

لطفا شماره خود را بدرستی وارد نمائید!